- Den č. 2 -

On-line festival

POLYTECHNIKA PRO MATEŘINKY III.

SRDEČNĚ VÍTEJTE!

Pokud jste včerejší první festivalový den ještě nestihli shlédnout, doporučuji — začněte dnes tímto

ÚVODNÍM VIDEEM:

VIDEOPŘÍSPĚVEK Č.1: Tvůrčí proces je důležitější než výsledek / Alice Čepeláková

Hrajme si, experimentujme, upcyklujme , recyklujme, prozkoumejme různé materiály, tvořme. Kreativní aktivity, kde chyba není chybou, výsledek nemusí být výsledkem. Důležité je to, co zažijeme během tvoření.

PDF KE STAŽENÍ:
“Kreativní úkolovka v přírodě”
 VIDEOPŘÍSPĚVEK Č.2: Výrobky z dětské kutilské dílny / Vojtěch Pavelčík

A co máme vyrábět? To je častá otázka, kterou slýchám na svých workshopech. Ano vymyslet co, je často to nejsložitější. Pokusím se poradit jak na to a ukáži i nějaké výrobky, které s dětmi v našem kroužku Kutílek děláme. Dílu ZDAR!

VIDEOPŘÍSPĚVEK Č.3: Příprava ovčí vlny pro další zpracování s propojením
do školkových aktivit / Petra Frojdová

Ukážeme si, jak může být ve školce zábavné praní ovčí vlny. Co vše v našem okolí nám může vlnu krásně zabarvit a na chemickém barvení si ukážeme míchání různých barev do sebe.

VIDEOPŘÍSPĚVEK Č.4: Tvoříme hry a hračky / Marcela Kotová
V dnešní době se  čím dál vice u dětí setkáváme  se špatnou výslovností. Řeč je  ovlivněna rozvojem celého těla. Je potřeba rozvíjet nejen motoriku mluvidel, ale i jemnou a hrubou motoriku, smyslové vnímání atd.
 V tomto videopříspěvku se dozvíte, jaké aktivity k rozvoji dítěte využít a jak si pomůcky jednoduše vyrobit.
PDF SOUBOR KE STAŽENÍ:
“Hry a hračky na rozvoj řeči”