- Den č. 3 -

On-line festival

POLYTECHNIKA PRO MATEŘINKY III.

SRDEČNĚ VÍTEJTE!

Pokud jste ještě doposud neshlédli, doporučuji, začněte zde

ÚVODNÍM VIDEEM:

VIDEOPŘÍSPĚVEK Č.1: Modelovací hmoty pro děti a práce s nimi /
Johanka Theresia Chroustová

Tento videopříspěvek se bude týkat 10 různých modelovacích hmot, 6 je dostupných na českém trhu 4 můžeme lehce vyrobit v domácím nebo školním prostředí. Podíváme se na vlastnosti hmot a k čemu je využívat. Součástí webináře bude Modelínová kuchařka, aby si účastníci mohli domácí hmoty vyzkoušet a připravit podle vyzkoušeného receptu s postupy.

PDF KE STAŽENÍ:
“Modelínová kuchařka”
 VIDEOPŘÍSPĚVEK Č.2: Jak objevit s dětmi kouzelný svět vaření /
Tereza Bicanová

Proč zvát děti právě do kuchyně, jaké dovednosti mohou získat v kuchyni, co jim to přinese a jaké dopady to může mít na jejich budoucí život, jakými způsoby je můžeme zapojit a co všechno děti zvládnout samy, když jim ukážeme, jak na to.

PDF SOUBOR KE STAŽENÍ:
“Děti v kuchyni”
 VIDEOPŘÍSPĚVEK Č.3: Suché a mokré plstění během roku/ Petra Frojdová

Dnes — ve druhém příspěvku Vás provedu suchým a mokrým plstěním. Ukážeme si rozdíl těchto dvou technik a jejich zakomponování do polytechnické výchovy v MŠ. Ukážeme si jak můžeme díky těmto technikám pracovat celý rok.

VIDEOPŘÍSPĚVEK Č.4: Odemykanie detského potenciálu
pomocou prepájania mozgových hemisfér / Katarína Novomestská

V tomto príspevku sa budeme venovat odomykanie detského potenciálu  pomocou prepájania mozgových hemisfér. Taktiež si predstavíme grafomotorické cvičenia prepojená s hudbou pre správny psychomotorický vývoj detí..

MINIKURZ ZDARMA:
“Muzikograma”
  VIDEOPŘÍSPĚVEK Č.5: CANVA- Tvorba nejen pracovních listů pro děti
/ Markéta Paťhová

Ukážu Vám jak si zdarma, pomocí online nástroje Canva, vytvořit vlastní obrazový materiál na jakékoliv téma. A jak si vyrobit originální pexeso s použitím vlastních fotografií nebo obrázků.