- Den č. 1 -

 

On-line festival

POLYTECHNIKA PRO MATEŘINKY III.

SRDEČNĚ VÍTEJTE!

 A rovnou doporučuji — začněte tímto

ÚVODNÍM VIDEEM:

 VIDEOPŘÍSPĚVEK Č.1: Tvoření se sádrovým obvazem / Radka Rubešová

 Ukáži vám, jak využít skvělých vlastností tohoto neobvyklého materiálu při práci s dětmi. Čekají vás tipy na reliéfní i prostorovou tvorbu, možnosti dekorování a další praktické inspirace.

 VIDEOPŘÍSPĚVEK Č.2: Využití digitálních technologií při venkovních aktivitách /
Marcela Zajícová

Když uslyšíte “digitální technologie v MŠ”, staví se vám vlasy hrůzou na hlavě při představě, že děti sedí u tabletu? A co na to jít od lesa? V rámci praktické ukázky o využití digitálních technologií při venkovních aktivitách (a to klidně i v lese) si ukážeme aplikace, které můžete s dětmi v MŠ využívat. Zaměříme se také na bezpečnost dětí při venkovních aktivitách, aby zážitek z objevování off-line i online světa byl nerušený.

 VIDEOPŘÍSPĚVEK Č.3: Hvězdy a hvězdáři / Jana Zetková

Centra aktivit jsou základním stavebním kamenem programu Začít spolu. Díky nim se se děti každým tématem zabývají do hloubky, z různých úhlů pohledu, mají možnost volit si činnosti, které odpovídají jejich zájmům a potřebám. V rámci nepřímo řízených činností děti pracují v témže čase na různých zadáních v několika centrech aktivit. Pedagog proto musí plánovat činnosti tak, aby je děti zvládly samostatně bez pomoci dospělého, aby vzájemně spolupracovaly, radily se, experimentovaly a hledaly způsoby řešení. V prezentaci vám představím trochu teorie o programu Začít spolu a několik praktických  nápadů k tématu Hvězdy a hvězdáři, které děti tímto způsobem zvládnou. Úkoly se dají plnit i v běžných mateřských školách. 

PDF soubor: PLÁN k tématu 
Hvězdy a hvězdáři
PDF soubor: Souhvězdí
PDF soubor: BAREVNÉ NOTY k písni
Sviť mi, sviť mi, hvězdičko
 VIDEOPŘÍSPĚVEK Č.4: Hravé učení s Bee-Botem / Pavla Pundová

Zažijte s dětmi zábavné programování s roboty Bee-bot/Blue-bot. Těšit se můžete na návody, jak roboty využít, na praktické ukázky PDF souborů a jejich využití s dětmi i tipy na výrobu vlastních podkladů, které můžete použít s dětmi ve výuce.

PDF soubor: PREZENTACE ke stažení
PDF soubor: Vesmírné miniputování 
s Bee-Bot
  VIDEOPŘÍSPĚVEK Č.5: Materiály v řemeslné dílně a tipy na tvoření — co s nimi? 
/ Veronika Trnčáková Kuželová

Pojďte společně se mnou pronikonout do světa nejrůznějších materiálů, které s dětmi můžete při řemeslných a pracovních aktivitách využít. Inspirujte se konkrétními náměty, které můžete hned zítra přenést do své praxe.

PDF soubor: INSPIROMAT 
Řemeslné a pracovní činnosti